Hakkımızda

ANALİZ BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.


  Analiz Bağımsız Denetim Ve Danışmanlık A.Ş. ünvanlı şirketimiz 17.11.1997 yılında kurulmuş olup 21.11.1997 tarih ve 4424 sayılı ticaret sicil gazetesinde yayınlanmıştır.  S.P.K. 15118 sayılı ve 22.12.2000 Tarihli yazı ile Sermaye Piyasası Kurulunun Bağımsız denetim yetkisi verilen listeye alınmıştır.

  Kamu Gözetim Kurumu 10.12.2014 tarih ve 169 sayılı toplantısında BDK/2015/156 sayılı sicil nosu ile Analiz Bağımsız Denetim Ve Danışmanlık A.Ş.'nin Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak yetkilindirilmesine karar verilmiştir.

  ORTAKLAR :

  Hüsamettin Sekizkardeş -  Yeminli Mali Müşavir - Sorumlu Ortak Başdenetçi

  İstanbul İktisadi ve  Ticari ilimler Akademisi mezunu olup serbest piyasada bağımsız büro sahibi olarak 25 yıl Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik hizmeti yapmıştır. 1996 yılında Yeminli Mali Müşavirlik imtihanlarına girerek fiilen 1999 yılından itibaren İstanbul YMM odasının faal bir üyesi olarak Yeminli Mali Müşavir ünvanı ile 13 seneden beri mesleki faaliyetini sürdürmektedir.

  Analiz Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin Kurucu ortağı olup Sorumlu Ortak Baş Denetçi ünvanı ile şirketteki ortaklığı devam etmektedir.

  Halim Kıvanç Sekizkardeş -  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir.  - Kıdemli Denetçi

  1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olup Marmara Üniversitesinde Master yapmıştır. Daha Sonra yurt dışında UFRS-UMS dalında 2 yıl eğitim alarak belge sahibi olmuştur. Ayrıca Londra’dan ACCA belgesine sahiptir. Amerikan Muhasebeciler Derneği üyesidir. Özel sektördeki şirketlerde Mali İşler ve Finansman müdürlüğü yapmıştır. İngilizce bilmektedir.

  Ortak Kıvanç Sekizkardeş ayrıca S.P.K.’nun imtihanlarını kazanarak Aracı Kuruluşlar Birliğinin “Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı” belgesine sahiptir.

  Analiz Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin ortağı olup Kıdemli Denetçi ünvanı ile şirketteki ortaklığı devam etmektedir.

  Vakur Sekizkardeş  - Serbest Muhasebeci Mali Müşavir. - Kıdemli Denetçi

  SMMM ünvanına sahip olup 2000 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca SPK’nun Aracı Kurumlar Birliğinden “Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı” belgesine sahiptir. Akbank müfettişliğinden ayrılıp özel sektörde çalışmayı tercih eden Vakur Sekizkardeş,  halen İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler odasının kayıtlı üyesidir. Bu ortağımız IMA ( İnstitute of Managment accounting ) üyesi olup İngilizce bilmektedir.

  Analiz Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin ortağı olup Kıdemli Denetçi ünvanı ile şirketteki ortaklığı devam etmektedir.


  Seyfettin Alioğlu - Yeminli Mali Müşavir (Ortak - Yönetim Kurulu Üyesi - Sorumlu Ortak Başdenetçi)

  **1946 Yılında Trabzon'da doğdu.Trabzon Lisesinden 1966 yılında; Istanbul Sultanahmet  İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ( İstanbul Yüksek Ticaret ) Maliye Bölümünden 1970 Yılında mezun oldu.1973 Yılından 1999 Yılına kadar ”İstanbul Fatih Eminönü” adresindeki ofisinde kendi işini kurarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı ile Muhasebecilik-Mali Müşavirlik- Vergi ve Muhasebe Danışmanlığı hizmetleri kapsamında 26 sene çalıştı.

  *1997-1999 Yılları arasında Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına katıldı; Sınav sonucunda Mesleki  Ünvanını ve 34103074 Numaralı Mesleki Ruhsatını alarak Ekim 1999 tarihinden itibaren aynı  adreste İstanbul YMM Odasına bağlı ve 1608 Sicil Numarası ile Yeminli Mali Müşavir olarak  meslek hayatına devam etmektedir.

  Ayrıca;  Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından  27/07/2013 Tarihi itibariyle Genel Alanda   BD2013/00704  Resmi Sicil numarası ile Bağımsız Denetici olarak yetkilendirildi.

  Adem Elikara  - Yeminli Mali Müşavir (Ortak - Kıdemli Denetçi )

  - SEBAHATTİN KAYA  - Yeminli Mali Müşavir (Ortak - Kıdemli Denetçi )

  - MAHMUT NEDİM AKKURT  - Yeminli Mali Müşavir (Ortak - Kıdemli Denetçi )

  Malatyada 1947 senesinde doğdu. İlkokulu orta okul ve liseyi Malatyada okudu. Üniversite öğrenimini Ankara  İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde yaptıkdan sonra, İstanbulda çeşitli firmalarda çalıştı.1796 senesinde  serbest olarak çalıştı.

  1998 yılından beri İstanbul YMM Odasının üyesi olarak Yeminli Mali Müşavirliğini devam ettirmektedir. 

  2005 yılının başından itibaren
  ANALİZ BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİNE ortak olmuştur. Yayınlanmış Mesleki konularda makakeleri bulunmaktadır.